Sonkaya SMBK95A Yarı Otomatik Bardak Kapatma Makinası 95mm

SMBK95A Yarı Otomatik Bardak Kapatma Makinası 95mm

Bardak kapatma makinamız 95 mm çapındaki PE ve PP bardakları kolaylıkla üst folyo ile kapatarak tam bir sızdırmazlık sağlar. Otomatik film sarma ve kapatma özelliğiyle saatte 400-600 bardak kapatma kapasitesi sağlar.

Bardak Kapatma Nasıl Yapılır?

Toplamda 4-5 saniye süren ve tam bir sızdırmazlık ve hijyen sağlayan bardak kapatma işlemini aşağıdaki adımları uygulayarak rahatlıkla yapabiliriz.

1 Bardak seçilir

Makinamız dublex ya da triplex lamine malzemeden üretilen üst folyo kullandığından PET yerine daha sağlıklı olan PE ya da PP bardaklar için uygundur.
Bardak ya da kâsenin ağız çapı 95mm olmalıdır. Piyasada kazan dibi, sütlaç gibi tatlılar ve acuka gibi mezeler için 200ml kâseler ve 400ml, 600ml, 660ml bardaklar rahatlıkla bulunmaktadır. Makinamız 75mm çaplı bardakları ek kalıp kullanılarak kapatır ama folyoyu 95mm çapında kestiğinden 75mm bardakların ağız kısmının dışında fazladan bir santim kadar folyo kalmaktadır.

2 Üst folyo seçilir

Üst folyo seçiminde her zaman üç katmandan oluşan ve daha dayanıklı olan metalize triplex folyoyu tavsiye ediyoruz ancak iki katmandan oluşan dublex folyolarda kullanılabilir. Folyonun kaliteli olup olmadığı şu şekilde anlaşılır. Kapatma sonrasında bardak elle sıkıldığında ya da ters çevirip çalkalandığında kesinlikle sızdırma yapmaz ve kenarından tutulup kolaylıkla yırtılmadan açılabilir. Müşteri memnuniyet için istendiğinde kolaylıkla açılabilen folyoları tercih ediniz.
SMBK95M modeli tamamen manuel olduğundan baskısız folyo kullanılabilmektedir ancak SMBK95Y ve SMBK95A modellerimizde otomatik folyo sarma özelliği bulunduğundan folyo üzerinde siyah kutucuklardan oluşan fotosel markalarına ihtiyacı vardır.

3 Ürün bardağa/kâseye doldurulur.

Bardak ya da kâseye istenilen ürün doldurduktan sonra cihazın çekmecesine konulur ve çekmece itilerek makinanın bardağı alması sağlanır. Ürünün taşmaması için dudak payı bırakılması önerilir. Bu işlemden önce makinanın kapatma ısısının yaklaşık 180 dereceye ayarlanmış olması gerekmektedir.

4 Kapatma yapılır.

SMBK95A modelimiz sensör sayesinde bardak girişini algılar ve ısıtma çenesini otomatik olarak bardağın ağzına yapıştırır ve önceden ayarlanan süre miktarınca(yaklaşık olarak 1 saniye tavsiye edilir) bekleyerek folyoyu bardağın ağzına kaynatarak yapıştırır ve çeneği geri çeker. SMBK95M ve SMBK95Y modellerinde bu işlemi yanındaki kolu aşağıya indirerek yani manuel olarak yapmak gerekmektedir.

5 Bardak çıkartılır.

Çekmece çekilerek bardak ya da kâse makinadan alınır. SMBK95A ve SMBK95Y modellerimiz diğer bardak kapatma işlemi için otomatik olarak folyoyu sarar, SMBK95M modelimizde folyoyu elle sarmak gerekmektedir.

6 Kontrol edilir.

Kapatılan bardak elle sıkılır, ters çevrilip sızdırma yapıp yapmadığı gözlemlenir. Damlatma varsa folyo daha fazla ısı istiyor olabileceğinden derece arttırılır ya da kapatma süresi biraza daha uzatılır.

Sonkaya
SMBK95A

Yorumlar

Derece 

2018-10-09

çok güzel çalışıyor

Tekince Kebap ın tüm şubeleri için aldığımız bardak kapatma makineleri çok güzel çalışıyor. Teşekkürler Sonkaya

Yorum yaz

SMBK95A Yarı Otomatik Bardak Kapatma Makinası 95mm

Bardak kapatma makinamız 95 mm çapındaki PE ve PP bardakları kolaylıkla üst folyo ile kapatarak tam bir sızdırmazlık sağlar. Otomatik film sarma ve kapatma özelliğiyle saatte 400-600 bardak kapatma kapasitesi sağlar.

Yorum yaz