Sonkaya SMET125YT Yarı Otomatik Tarih Kodlamalı Etiketleme Makinası

SMET125YT Yarı Otomatik Tarih Kodlamalı Etiketleme Makinası

Sonkaya SMET125YT tarih kodlamalı etiketleme makinamız 4 satıra kadar tarih ve parti numarası gibi bilgileri kodlayarak iki makinanın görevini tek başına yerine getirir.

SONKAYA SMET125YT YARI OTOMATİK TARİH KODLAMALI ETİKETLEME MAKİNASI ile şişe, kavanoz, teneke gibi silindirik ambalajlarınızı etiketleyebilir ve aynı anda etiketlerinize 4 satıra kadar üretim tarihi, son kullanma tarihi, parti numarası, ürünün gramajı, fiyatı v.b. bilgileri zahmetsizce kodlayabilirsiniz.

Bilindiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmeler üretimlerini otomatik sistemlerin maliyetli olmasından dolayı el ile yapmak durumunda kalırlar ve bu sebepten hem zaman kaybına hem de sonucun istenildiği gibi olmamasına katlanmak zorundadırlar.

El ile etiketleme uygulamasında kendinden yapışkanlı etiket kabınızın yüzeyine eşit şekilde temas etmediğinden etiketin altında hava birikir ve hoş olmayan bir görünüme sebep veren baloncuk ve katlanmalara sebep olur. Etiket başlangıcı ve bitişi aynı hizada olmadığından da etiketler yamuk bir şekilde yapışacaklardır.

Düşük bütçeyle az yer kaplayan SONKAYA tarih kodlamalı yarı otomatik etiketleme makinası üreticileri profesyonel ambalajlarıyla pazarda daha güçlü kılmaktadır. Etiketleme makinasını medikal, kozmetik, kimya, gıda ve sanayi gibi birçok alanda kullanılan şırıngalar, krem kavanozları, bal, pekmez kavanozları, kimyasal şişeler, silindirik teneke konserveler, laboratuvar test tüpleri, oto bakım ürünleri, parfüm şişeleri, antifriz şişeleri gibi ambalajların etiketlemesinde kullanabilirsiniz.

Makinada kullanabileceğiniz şişe ve kavanoz çapları 15mm ile 130mm arasındadır. Etiket genişliği 20mm ile 250mm arası ve etiket uzunluğu 30mm ile 500mm arasındadır.

Makinaya uygun bobin göbek (masura, kuka) çapı 76mm (3 inch) dir. Standart 220 volt şehir elektriği kullandığı için her üretim yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde birkaç defa farklı uzunluk ve çaplarda şişelere farklı etiketler kullanmanız gerekiyorsa otomatik makinalar sizi çok yoracaklardır. Çünkü farklı çaplardaki şişelere göre ayar yapmak ve etiket bobini değiştirmek oldukça zaman harcatır ve zahmetlidir.

Sonkaya tarih kodlamalı etiketleme makinasının en önemli özelliklerinden bir de kabınızın (şişe, kavanoz, enjektör) çapına göre ayarlanması için tornavida ya da alyan anahtar gibi herhangi bir alete ihtiyaç duymadan el ile kolayca yapılabilmesidir. Sadece etiket bobini değişimi için bir tane cıvatayı makine ile birlikte gelen alyan anahtar ile gevşetip sıkmanız yeterlidir. Hepsi bu kadar basit.

Etiketleme uygulaması şu şekildedir:

Şişe yatay pozisyonda soldaki dayama çubuğuna dibi değecek şekilde iki silindirin arasına bırakılır. Yukarıdaki kol şişenin üzerine hafifçe değecek şekilde indirilir. Makine otomatik olarak şişeyi çevirerek tarih kodlanmış etiketi yüzeye uygular ve durur. Kol yukarı kaldırılarak etiketlenmiş şişe alınır bu sırada makine otomatik olarak sıradaki etikete tarih kodlar. Tüm bu işlem etiket uzunluğunda göre 3 ile 5 saniye arasında sürmektedir. Buda saatte 700 ile 1200 arası etiketleme yapılabileceği anlamına gelmektedir.

Etiketleme makinasında standart olarak optik algılayıcı sensör bulunduğunda sadece saydam olmayan (opak) etiketler kullanılabilmektedir. Talep üzerine ultrasonik sensör takılarak şeffaf etiketleri ve şeffaf olmayan etiketlerin tümünü kullanabilirsiniz.

Makinada bulunan tarih kodlama modülü hot foil sıcak baskı ribonu kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde ribon şeridindeki mürekkep yaklaşık 90 derece sıcaklıkla birlikte etiketin yüzeyine mühürlenir ve kullanılan etiket OPP, laklı ya da selofanlı ise mürekkep tiner gibi bir kimyasalla çıkarılmaya çalışılsa dahi sıcak damga izi yüzeyde kalacaktır. Bir ribon 150 metredir ve tek satır kodlamada 40 bin, 4 satır kodlamada yaklaşık 10 bin baskı vermektedir. Siyah, beyaz, kırmızı, mavi, sarı, altın ve gümüş yaldız(varak) gibi renkleri bulunmakta ve 12 TL – 20 TL gibi çok cüzi bir fiyata satın alınabilmektedir.

Sonkaya SMET125YT tarih kodlamalı etiketleme makinası 304 paslanmaz çelik ve alüminyum malzeme kullanılarak üretilmiştir. Üzerindeki güçlü motoru yoğun etiketleme uygulamalarına dayanıklı olup elle etiketleme yaparken yaşanılan kaydırma ve baloncuk gibi problemleri yaşatmadan gün boyu sürecek iş yükünü firesiz, hızlı ve düzgün şekilde yapılmasını sağlar.

SMET125YT YARI OTOMATİK TARİH KODLAMALI ETİKETLEME MAKİNASI
Marka SONKAYA
Model SMET125YT
Etiketleme Kapasitesi Dakikada 15-30 Etiketleme (Etiket uzunluğuna ve kullanıcının el çabukluğuna göre değişmektedir)
Şişe Kavanoz Çapı 15mm - 130 mm (15mm çapındaki test tüplerinden 130 mm çapındaki şişelere kadar geniş bir aralığa sahiptir)
Etiket Türleri Kendinen yapışkanlı naylon(PP / PE / OPP) etiketler, metalize etiketler, kağıt etiketler.
Etiket Uzunluğu 30mm - 500 mm
Etiket Genişliği 20mm - 250 mm
Materyal 304 paslanmaz sac ve aluminyum levha
Çalışma Voltajı 220V / 50Hz
Güç 200 Watt
Boyutlar(En/Boy/Yük.) 28*65*55 cm
Ağırlık 28 Kg
Sonkaya
SMET125YT

Yorumlar

Yorum yaz

SMET125YT Yarı Otomatik Tarih Kodlamalı Etiketleme Makinası

Sonkaya SMET125YT tarih kodlamalı etiketleme makinamız 4 satıra kadar tarih ve parti numarası gibi bilgileri kodlayarak iki makinanın görevini tek başına yerine getirir.

Yorum yaz